Blogbericht SCC De Wiese

Ook veel activiteiten in Schalkwijk, ’t Goy en Tull & ’t Waal.

O.a. Op zondag 17 mei Erfgoedfestival ! Komt u ook meegenieten? Maar eerst Weidevogelexcursie om 09.30 uur

=== In Schalkwijk ===
 Weidevogelexcursie 17 mei - 09.30 uur
Ken je de vier meest voorkomende weidevogels op ons eiland? Wellicht zien we ze, (met een telescoop), want dan organiseert de stichting Weidevogelbeheer Schalkwijk een weidevogelexcursie naar 'De Kroon'.
Het vertrek vanaf Linielanding  (Waterliniedok 1, Nieuwegein). Het is 1,5 km heen en 1,5 km terug over een klompenpad, stevig schoeisel is gewenst (rond 11.00 uur zijn we terug). U hoort ook over het beheer op het weiland  in samenspraak met de boer. Er wordt bijvoorbeeld laat in het jaar gemaaid. We proberen een kruidenrijke grasvegetatie te krijgen en er wordt waterbeheer uitgevoerd op het weiland zodat de vogels voldoende voedsel kunnen vinden. betreft De weidevogels van beheergebied De kroon|Vogelbescherming. Groet Martin van Middelaar 06 – 52799079

Op zondag 17 mei Erfgoedfestival ! Komt u ook meegenieten?
Iedereen heeft het uitdagende programma in de brievenbus ontvangen. Voor het gemak onderstaand het speelschema dan kun je je middag een mooie invulling geven. Stem met je buurvrouw en buurman af en kom vooral met de fiets of lopend.

Van 19 t/m 22 mei, vanaf 17:45 uur vindt in Schalkwijk de Avond4daagse plaats. 
Vier avonden wandelen vele kinderen en begeleiders door ons mooie dorp. Een sportief, gezellig en vooral vrolijk evenement waar we als dorp wederom trots op mogen zijn!
Om de veiligheid te waarborgen, worden er tijdens de wandelroutes (tijdelijk) wegen afgesloten (Kanaaldijk- Zuid en Trip) of deels geblokkeerd. Dit gebeurt met hulp van verkeersregelaars. Alvast dank voor uw medewerking! Houdt extra goed rekening met jonge wandelaars, graag stapvoets rijden. Volg de aanwijzingen van verkeersregelaars op.
Het is geweldig als de kinderen aangemoedigd worden langs de route – een zwaai of applaus doet wonderen!
Op vrijdag 22 mei, tijdens het feestelijke Defilé, vragen we u om de vlag uit te hangen en de lopers enthousiast naar de finish te begeleiden. De routes van de diverse avonden worden volgende week gedeeld.

Zaterdag 30 mei: Bluebettes in Theater in de Wiese
Op zaterdag 30 mei a.s. staan The Bluebettes op het podium van de Wiese in Schalkwijk. Met de swingende show Do You Wanna Dance sluit de Wiese het theaterseizoen af met een knaller.

Do You Wanna Dance is een spetterend dansprogramma met alleen de lekkerste nummers uit de jaren ’60. Een show vol nostalgie, humor en liedjes die iedereen kent van onder anderen Tina Turner, Dusty Springfield, The Beatles en The Supremes. Op het podium staan vijf vrouwen die met een flinke dosis energie, humor, close harmony, gitaar, piano, drums en bas een te gekke liveshow neerzetten. Een genot om naar de kijken en te luisteren.
Concert mét dansvloer
Bij deze trip down memory lane vol hartverscheurende country, opzwepende rock ‘n roll en tijdloze soul is gekozen voor een gecombineerd sta/zit-concert mét dansvloer. Niets staat dansen meer in de weg!
 Zoek je dansschoenen alvast op en reserveer je tickets nu via de website.

Op zondag 7 juni Loeren bij de Boeren; echt een aanrader!!
Het festival dat je wél kunt betalen,  in een kersenboomgaard in ‘t Goy. Duik in het complete programma via de website van website www.aandeslinger.nl.
Kijk ook eens naar de Podcast met boer Vernooij en zijn kleinzoon; echt zo mooi. 
Tickets kun je kopen via hierboven genoemde website.

Happen & Trappen in Schalkwijk op 19 juni
Je gaat op de fiets bij verschillende huizen in Schalkwijk langs om met elkaar te eten. Geen culinaire hoogstanden, maar met plezier en gezellig samen aan tafel zitten. 
Hoe gaat het in z’n werk? Je schrijft je in via het inschrijfformulier vóór zaterdag 23 mei; Je stelt jouw huis open voor één gang (voor-, hoofd- of nagerecht) voor max. 6 personen. Uiterlijk zaterdag 30 mei krijg je bericht welke gang jij mag gaan koken, maar voor wie blijft een verrassing. We starten vrijdag 19 juni om 17.30 uur met z’n allen met een welkomstborrel en ter plekke krijg je te horen waar je het eerste gerecht hapt. Aan het einde van elke gang krijg je te horen naar welk adres je mag trappen voor het vervolg. We sluiten de avond ook weer met elkaar af. De kosten die jij maakt is voor eigen rekening. De kosten voor de welkomstborrel en afsluiting (ong 5,- per persoon) verrekenen we achteraf.
Meld je je samen aan met jouw partner, dan kook je samen één gang. Zie jij je ook al op de fiets door Schalkwijk trappen en happen met dorpsbewoners? Meld je aan via deze link! Wij kijken er enorm naar uit en ontmoeten je graag op deze eerste Happen & Trappen! Sportieve en smakelijk groet, Mariëlle van Kleef en Carmen Kienhuis.

Samen WK voetbal kijken in de Wiese op zaterdag 20 juni

Raap alvast je oranje outfit bij elkaar en houd je agenda vrij want i a.s. kunnen jong en oud samen de WK voetbalwedstrijd van Oranje kijken in de Wiese.  De tegenstander van Oranje is nog niet bekend. Dat weten we na de play-offs van 31 maart a.s.
De wedstrijd op 20 juni begint om 19.00 uur. Toegang is gratis. Mis dit feestje niet!
 

=== In Tull en ‘t Waal ===

Op 22 mei Klusdag schoolplein "Het Mozaïek" Tull en 't Waal van 14-16.30u. 
Dan steken we de handen uit de mouwen om het schoolplein van het Mozaïek in Tull en 't Waal wat op te knappen.
Op dit formulier kunt u kijken of u ook wat kunt betekenen, het betreft kleine klusjes! Alle hulp is welkom:)
Klik hier voor Opgeven klusdag vrijdag 22 mei of bel Wilma Termaat 06-14799248

 

==== In 't Goy ===

 

  Reacties
Er zijn nog geen reacties. Je kunt als eerste reageren door het formulier in te vullen.
Reageer