Veel activiteiten in Schalkwijk, ’t Goy en Tull en ’t Waal.
13-16 mei: Avondvierdaagse in Schalkwijk, 23 mei met Alexander Broussard
13-16 mei: Avondvierdaagse in Schalkwijk
Van 13 t/m 16 mei 2025 vindt in Schalkwijk de Avondvierdaagse plaats. Vier avonden wandelen onze kinderen met begeleiding door onze mooie dorpen. Een sportief, gezellig en vooral vrolijk evenement waar we als dorp trots op mogen zijn!
Voor de veiligheid worden er tijdens de wandelroutes op bepaalde momenten (tijdelijk) wegen afgesloten (Kanaaldijk Zuid en Trip) of deels geblokkeerd. Dit geeft de verkeersregelaar aan. Alvast dank voor uw geduld:
- Houdt extra goed rekening met jonge wandelaars, graag stapvoets rijden.
- Volg de aanwijzingen van verkeersregelaars op.
- Heeft u haast? Houdt dan rekening met mogelijke vertragingen op de route.
- Geweldig is het als alle wandelaars aangemoedigd worden langs de route – een zwaai of applaus doet wonderen!
Op vrijdag 16 mei, tijdens het feestelijke defilé, vragen we om de vlag uit te hangen en langs de route te applaudiseren en toe te juichen.
Namens de organisatie: dank voor uw begrip, medewerking én support! Samen zorgen we voor een veilige én onvergetelijke Avondvierdaagse!
Trossel ontvangt de jeugd op 15 mei
Dan komen op de koffie-ochtend 26 leerlingen van groep 7-8 van de St. Michielschool op bezoek. Wat ze komen doen, houden ze nog even geheim en wij laten ons graag verrassen. Van harte welkom allemaal. Wilt u opgehaald worden, bel met onze vervoerscoördinator Jan van Schip; 06-10949119
Expositie over Tweede Wereldoorlog - op fort Honswijk vanaf 18 mei tot eind juni, 13.00 uur en 16.00 uur
We vieren 80-jaar Vrijheid, en ook op Fort Honswijk is er een prachtige expositie die het verhaal over de Tweede wereldoorlog vertelt. Er zijn beelden en (getuigen)verhalen over de mobilisatie en evacuatie van vlak voor de oorlog, over het gewone leven met nieuwe regels tijdens de bezetting en over de onderduiking en het verzet in de laatste jaren van de oorlog.
Ook ‘persoonlijke’ verhalen komen aan bod, zoals over evacué en latere onderduiker P. van de Velde, de Schalkwijkse verzetshelden L. van Alfen en G. ten Holder en onze geheime briefjesbezorger H. Baas. Aandacht is er ook voor de bevrijding en latere afrekening.
Er is een audiotour op het Fort operationeel over de muurschilderingen in de gebouwen met beperkte informatie over het gebruik van de historische gebouwen. Johan van der Gun, Stichting Honswijk-Everdingen.
Alexander Broussard in theater De Wiese op 23 mei
Het theaterseizoen nadert zijn einde. Op vrijdag 23 mei is alweer de laatste voorstelling in de Wiese. Maar zeker niet de minste, we gaan eruit met een knaller!
Alexander Broussard, bekend van o.a. Crazy Piano's, komt met zijn band voor een heerlijke avond in Italiaanse sferen. Dat wordt genieten!
In “Le Canzoni Italiane” keert Alexander Broussard terug naar zijn roots. De geboren Italiaanse zanger/pianist speelt en zingt een keur van klassiekers waarmee hij grootgebracht is en wisselt dat af met moderne internationale successen. Aanvang 20.30 uur. Kaarten kosten € 18,50 per stuk en zijn verkrijgbaar via de website.
Wandel of loop mee in onze Linieloop op 25 mei
Dan vindt de 7e editie plaats. De inschrijving staat open, ben jij van plan om deel te nemen? SCHRIJF JE SNEL IN!
De Linieloop biedt unieke routes langs de historische linie van Schalkwijk. De loop is geschikt voor alle niveaus, van beginners tot ervaren lopers. De afstanden zijn net als vorig jaar: Wandelen 6 en 10 km. Hardlopen 6 en 10 km en de 10 mijl. Ook dit jaar is er weer een Rondje Ramdijk van 1,8 km over de Jonkheer Ramweg en de Lagedijk. Hier kan iedereen aan mee doen, kinderen of ouderen en zowel wandelaars als hardlopers. Voor meer informatie en om je in te schrijven zie https://linieloop.nl/